12. Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları Açıklandı

Türkiye’de düzenlenen Kısa Film festivallerinin başında gelen Akbank Kısa Film Festivali 12. yılında 14 filmi seçti. Filmler 7 – 17 Mart tarihleri arasında gösterime girecek. Bu sene ilk kez “Perspektif” başlığı altında yeni bir bölümün yer alacağı festivalde, Ulusal Yarışma ve Uluslararası Yarışma kapsamında jüri tarafından seçilecek en iyi filmler 5.000 $ ile ödüllendirilecek.

12. Akbank Kısa Film Festivali, 7-17 Mart 2016 tarihleri arasında Festival Kısaları, Dünyadan Kısalar, Perspektif, Kısadan Uzuna, Belgesel Sinema, Özel Gösterim, Deneyimler, Atölye ve Söyleşi bölümleri ile sinema tutkunlarıyla buluşacak.

6f86d2d762a1a8248c2c90292ef78a64

Yönetmen Basil Khalil imzalı Ave Maria’nın yanı sıra; Alman yönetmen Till Nowak’ın Berlin Film Festivali’nin ardından Avrupa Film Ödülleri’ne de aday gösterilen imzalı bol ödüllü animasyon filmi Dissonance, Uluslararası Toronto Film Festivali’nde En İyi Kısa Film Ödülü’nü kazanan Yönetmen Maimouna Doucoure imzalı Maman(s), Venedik Film Festivali’nde En İyi Kısa Film Ödülü’nü kazanan Yönetmen Dubravka Turic imzalı Belladonna, Hırvat yönetmen Jure Pavlovic’in Berlin Film Festivali’ndeki gösteriminin ardından 20’nin üzerinde ödül alan son filmi Picnic, Yönetmen David Uloth’un Montreal Film Festivali’nde iki ödül alan kısa filmi La Voce, Yönetmen Sonejuhi Sinha’nın çok sayıda festivale katılan ve Cannes Film Festivali’nde En İyi Eleştirmenler Ödülü alan filmi Love Comes Later da yer alıyor.

Geçen yılki filmler ve festival şöyleydi.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.